Критика, оцінювання, діагнози, невдоволення і протести

0

Можна все життя пробути в тому стані, коли вважати, що оточуючий світ і люди не такі, а внутрішній світ спостерігача – саме такий, ідеальний. Або внутрішнє решето як початок і продовження зовнішнього світу.

Часто люди вважають себе ідеальними, тому потребують до себе відповідного ставлення. А якщо того очікуваного ставлення не відбувається чи світ показує інші відтінки, настає мить критики, оцінювання, діагнозів, невдоволення, протестів, невдячності.

Інколи конструкції «Я хочу», «Я знаю», «Я можу», «Це Моє», «Буде по моєму» перетворюються у взаємодії з іншими людьми на «Ти не хочеш», «Ти не знаєш», «Ти не можеш», «Це не твоє», «Не буде по твоєму». Причини протилежних реакцій до очікуваних є навіть не тисячі, і, мабуть, не мільйони.

Які, можливі, причини?
– Поганий настрій людини, що взаємодіяла.
– Емоційна реакція людини саме на Вас.
– Переконання людини, які є автоматичною програмою, яка вмикається при спілкуванні, не залежно Ви це чи інша людина.
– Коли людина це говорили при вас, вона мала на увазі себе, а ви додумали.
– Коли людина це говорила, просто говорила, бо інших варіантів підтримки розмови у неї не було чи немає.
– Можливість вивищитися і отримати миттєву ейфорію щастя від того, що знецінив людину. Особливо, якщо людина, яку знецінив, зреагувала так, як очікувала знецінююча сторона.
– Перед тим Ви когось знецінили так від душі, тому за вами прилетів бумеранг у більших масштабах знецінення.
– Патерни поведінки, які передаються із покоління в покоління, із колективу до колективу, від вчителя до дитини, від професійного середовища чи спільноти до професійного середовища чи спільноти.
– За правилами даної установи чи країни це робити не можна.
– Це особливості даної спільноти чи культури.
– Конструкція «Я хочу» про дитячу позицію отримати тут і зараз з повною реалізацією своєї фантазії. У світі, де живуть мільярди, так не буває, знаходиться лише компроміс або конфлікт.
– Конструкція «Буде по моєму» вже вказує на атаку, силу, яку планує застосувати людина чи вже застосовує.

Але треба пам’ятати, що це варіанти, який варіант у вашому випадку, це вже складніше.

На цьому це все дійство не завершується. Далі розвивається бажання у людини критикувати інших, оцінювати, діагностувати, висловлювати невдоволення, виходити у внутрішні протести та протести з людьми чи мітинги. Але коли є такі великі цілі, хіба можуть бути бар’єри? Звісно, не можуть бути. Бо все сприяє розвитку дурниць.

Критикуєш людину офлайн, придуть люди і підтримають критику. Критикуєш онлайн, ще більше моралістів прийде розвивати тему. Поставиш оцінку, теж виявиться, що ледь не кожен перший вміє оцінку виставляти червоною кульковою ручкою. Діагностуєш, яка людина немудра. І тут раз, масово люди прибіжать марафонити діагнозами. Висловиш невдоволення обставинами, ситуаціями? І знайдуться тисячі, які мали подібні ситуації. Протестуєш, збираєшся піти з плакатами? Компанія знайдеться.

Висміювання – це така реакція, яку застосовують дорослі до дітей. І колись ті діти теж стають дорослими і теж починають висміювати. А потім розумієш, що таких не менше мільйона. І коли вони голосно сміються з когось, не приходить до думки, що це їх життя, яке вони творили своїм ставленням з дня у день.

На будь-яку негативну ситуацію зі знаком мінус можна знайти компанію. Бо на недобре тригерило не одну людину.

Доводити помилки до досконалості – це місія, яку можна обрати стилем життя. І постійно як то кажуть як старі люде торохтіти на зле життя, злих людей, з ними боротися та зі всіма боротися. Всіх і все розкришити в пилюку.

Бачити погане чи слабкі сторони людини – це вибір людини. Що бачиш, того стає більше і більше, росте як на дріжджах. Чи не краще, щоб множилось гарне, сильні сторони, гарна уява, мрії, позитивне мислення?

Про протест. Це глибинна річ, яка проживає конкретно в людині. Проти чого протестувати немає значення, бо протест і боротьба стає стилем життя. Тільки, якщо бажати продовжувати, треба замислитись, яка ціль протесту, які ворожі сторони, з ким ви постійно боретесь і проти кого протестуєте, чи є серед цих людей ви?
Якщо зібрались у компанію люди з внутрішнім протестом, чи вийде між ними розмова, окрім лінків, плакатів, фактів, доказів, обміну протилежними думками?

І от прийшла до вас чергова неприємна ситуація чи розмова. І стоїть вибір, як реагувати. І кожна реакція визначає нині, завтра і навіть долю країни. Кожен вирішує сам і обирає. Країна – це продукт кожного, як і взаємозв’язки з іншими країнами, народами. Що і як творили, те і натворили. Неусвідомлення натвореного не звільняє від реальності в цьому жити.

Автор: Ірина Новоставська
Джерело: Енциклопедія Щастя