Мрії і мрійники!

В кожному з нас літає мрія, багато мрій. І вони обов’язково здійсняться, якщо мріяти і одразу діяти! Свою думку про мрії висловили талановиті люди України.

 

Юрій Пероганич, засновник ГО «Вікімедіа Україна» і мистецького порталу «Жінка–УКРАЇНКА», генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій: “Мрії — це бачення майбутнього мого народу і моїх нащадків у цьому народі, яке надає сенсу моїм теперішнім вчинкам”.

Тетяна Череп-Пероганич, поетеса, співзасновниця порталу “Жінка-Українка”:
“Мрія
Що таке мрія?
Це – ми,
Крилами обнялись.
І наше мале пташеня
(мале, але прагне ввись).
І небо – тільки без сліз.
Злетіти б,
Й не впасти вниз…”

Світлана Дідух-Романенко, поетеса: “Мої мрії бувають двох видів. Перші — це мрії-плани, коли ти прагнеш чогось, чого в тебе немає, але цілком може бути за певних зусиль. А другі — це мрії утопічні, які навряд чи колись збудуться, але вони роблять твій внутрішній світ світлішим і казковішим. Мрія — сестра Віри, з нею легше прокидатися вранці і засинати вночі. А ще мрії — прекрасний стимул самовдосконалюватися і невичерпне джерело натхнення. Коли щось тебе в цьому світі не влаштовує, ти можеш його просто домріяти”.

Валентин Терлецький, літературний критик, журналіст, письменник, поет, музикант: “Мрія – це мета. Коли я мрію, тим самим я задаю собі ціль, яку обов”язково маю коли-небудь реалізувати. Тобто, це такий-собі план до дій, установка. Звісно, що не всі мрії справджуються, але тим не менше я дозволяю собі не просто літати за хмарами, а мріяти про цілком конкретні речі, яких прагну. Такж мрії – те, що мене підтримує в житті і боротьбі. Коли я мрію, я живу”.

Оксана Олійник, науковий спіробітник,архів-музей літератури і мистецтва. Культуролог: Мрія… Де вона живе?  У книжці, чи за небокраєм, у сновидіннях? Вивчаючи життя і творчість митців мене цікавить про що вони мріяли, чим захоплювалися  і який образ мрії був у той час. Для мене мрія – пошук краси і натхнення, гармонія світовідчуття. Я мрію про мандри, відкриття себе і нові зустрічі”.

Роман Жахів, письменник: “Мрія – це акт творення Еґреґору для втілення власних прагнень”.

Дмитро Кузьменко, письменник: “Мрії – це пуповина між дитинством і тим, ким ти стаєш, доросліючи. Якщо вони здійснюються – ти на правильному шляху. Тобто не розгубив себе, справжнього”.

В’ячеслав Васильченко, письменник: “Мрії – це найкраще, що Господь подарував людині. Після жінки, звісно. Мрія – це провідна зоря. Вона приводить людину туди, куди хоче привести її Бог. Головне – зрозуміти це на початку шляху. Бо коли зробиш це наприкінці, може так трапитися, що ти йшов не туди”.

Тетяна Белімова, письменниця: “Слово “мрія” було уведено в літературний оббіг відомим українським поетом і драматургом Михайлом Старицьким для позначення найзаповітнішого бажання людини. Раніше уяви, що до цього такого слова не було в українській мові. Було “думати”, “думка”, “дума””.

Сергій Батурин, письменник: “Найкраща мрія та, що стала планом в стадії реалізації”.

Алла Дурдас, перекладач: “Мрія – це дивовижна сила, яка спонукає людину діяти, вірити у чудеса, досягати мети. Мрія дарує людині натхнення і крила, які допомагають їй знайти спосіб її здійснення. Людина живе мрією, складає плани, прагне, працює – і мрія збувається. Одні мрії збуваються швидше, інші – довше, в залежності від їх складності і актуальності для людини у певний час її життя.
Завдяки мріям відбувається розвиток людства. Люди мріють про краще життя, придумують способи його покращення і, в результаті певних зусиль та праці справді починають жити краще.
Для здійснення мрії потрібно працювати крок за кроком, щодня для цього щось робити. Коли наміри людини щирі, світлі, мрія гарна і нікому не шкодить, то вона має всі шанси збутися.
Іноді доля випробовує мрійника, підкидаючи йому різні складні задачки. Якщо людина залишається вірною своїй мрії, не здається, не складає рук, то доля і вищі сили за її терпіння і наполегливість починають допомагати, і палке бажання здійснюється.
Мріяти корисно. В будь-якому віці. Навіть про щось, здавалось би, невеличке: подорож у інше місто, хобі, на яке все ніяк не вистачає часу, покращення фізичної форми, розвиток власної особистості.
А ще часто дорослі не дозволяють собі мріяти – прагнуть бути серйозними, прагматичними, не відриватися від землі. Надмірна прикутість до реалій підрізає крила і вганяє в депресивний стан. Тому мрія необхідна для щасливого життя, так само як віра, любов, дружба і посмішка. Отож, дозволяйте собі мріяти”.

Лариса Ніцой, письменниця: “Мрії – це зернятка, з яких виростають великі справи. Якщо мрію, як зернятко, невтомно плекати – вона дасть буйний цвіт. Мрія – це початок усього. Все, що ми бачимо навколо (будинки, мости, машини), чим користуємося (мило, телефон, ліхтарик) – усе було колись чиєюсь маленькою мрією. Мрії – це наша рушійна сила. Мрії – це наші дороговкази. Мрії – це маяки, до яких людство торує спільну стежку. Мрії – це величезна відповідальність. Від малесенької мрії кожного залежить доля всього людства”.

Думки підготувала Ірина Новоставська в рамках масштабного проекту знань “Інтелектуальні дискусії”. Тема “Мрії”. Захід відбудеться 6 серпня.

 

Джерело: Енциклопедія щастяhttp://schastya.info/