На гойдалці агресії і позитиву

Наш ранок може починатися з наповнення або з гойдалки емоційної. Наш день, вечір може гойдатися. Наша ніч може бути морською приємною хвилею чи станом, коли їдеш у маршрутці, не можеш втриматися за поручень, бо нерівна дорога і водій поспішає, не зважаючи на пасажирів. Ми можемо бачити страхіття або рай.

Щоденно в нашій голові крутиться інформація, яку ми свідомо чи несвідомо вписали у мозок. Там навіть крутиться контент, який з’явився ще до нашого першого озвученого слова.

Нам здається, що ми контролюємо процес потрапляння інформації у голову та створення висновків, папки, куди вона сортується. Нам здається, що не нами, а ми управляємо собою.

Але, якщо виписати свої думки, відслідковувати, чи дійсно вони ваші? Чи вони вам потрібні? Яку користь вони вам приносять? Вони конструктивні? Як заряджені ці думки?

Ще б добре виписати теми, заходи, люди, які вас зачіпають, які думки не приймаєте, а з чим погоджуєтесь. А наступного дня у стані спокою перечитати і зрозуміти, чи це ваше, навіщо ви емоціонуєте і приєднуєтеся. Як будете далі ставитися до інформації, особливо дуже емоційно наповненої, не важливо: позитивом чи агресією?

Нас в емоціях заплутали, що позитив – це про правду і доброзичливість, а агресія – це про брехню, негатив або як реакція на неприйняття. Хоча і позитив і агресія – стани, які викликаються легко маніпуляціями. Через позитив вкласти зручно правильні думки чи через агресію. Тобто через стан ціннісної ейфорії, коли нейрончики світяться від щастя чи коли неконтрольований потік гніву, який маніпулятор пояснює так, як йому вигідно.

Якщо ви перестаєте мислити, а треба приймати рішення, то його приймати не можна, бо його приймуть за вас, але подадуть, що це були ви. Інколи навіть сон не допоможе зрозуміти помилковість рішення, бо приймали ви його не в тому стані.

Як зрозуміти підміни понять? Ви просто відчуваєте в позитиві і агресії ці підміни. Що ці стани не були якоюсь реакцією на дії протягом дня, а просто наростились за час перебування з конкретною людиною чи людьми, які вимагають від вас рішення милим солодким голосом чи таким діловим підходом чи таким веселим стилем. Будь-який стиль, який розважає, включає вас.

Фактично, якби хотілось чи не хотілося, треба сісти і написати питання, теми, що вас включають емоційно. Бо інакше, це буде відбуватися автоматично. Ви не зможете слідкувати за обманом. Мозок ваш контролюватимуть інші люди.

Зараз в цілому світі розгойдують емоційно людей, щоб застосувати вплив. Людина опиняється в ситуаціях обману, агресії, в небезпеці і неконтрольованості своїх дій. Людина допомагає іншим вирішити їх інтерес, але з ризиком для свого здоров’я, стосунків, життя. Тому, як тільки вас помістили на гойдалку, з неї треба зійти одразу тишою, прогулянкою, спокійною музикою та іншими шляхами, що вас заспокоюють, приводять у рівновагу та включають логіку.

Автор: Ірина Новоставська
Джерело: Енциклопедія Щастя