Невільні і вільні!

Невільники щодня знаходять приводи для власного невільництва. Невільництво мислення, невільництво вибору, невільництво статусу, невільництво ситуацій і обставин, невільництво від думки спільноти, певних людей забезпечує їх виживання. Невільники виховують дітей невільниками.

Невільництво – це вибір свідомий!

Блага невільництва: перебування у спільноті, відтворення автоматичне мовних конструкцій спільноти, ілюзію ресурсів чи навіть таки їх отримання, готові відповіді і рішення на все, лекала, шаблони, діагнози, норми, аномалії, серединні шляхи. Береш готове і користуєшся. Дешево і сердито.

Заохочується:
– використання напрацювань спільноти,
– дефірамби спільноті,
– зібрання, які сприятимуть взаємним компліментам,
– хейтинг людей, що не входять у спільноту, висловлюють альтернативні думки,
– хейтинг інших спільнот.

Заборонено:
– висловлювати свою думку, яка не вписується в набір варіантів спільноти.
– У випадку таких зловживань, людині доведеться створити свою спільноту, яка теж перетвориться на набір правил, варіантів думок і законсервується, як і інші спільноти. Грибки і цвітіння досягають найдовершеніших спільнот.

Наслідки:
– помилки у сприйнятті переконань спільноти і людей спільноти;
– дії, які суперечать здоровому глузду, але не спільноті;
– витрата часу на неважливе;
– пошук відповідей на всі відповіді в одній спільноті;
– довіра повна авторитетам у всьому;
– гра у свиту і авторитети;
– гра у впливових і слабких;
– гра, де нересурсні до ресурсних, а ресурсні – ще до більш ресурсних і в ланцюг пірамідальний поклоніння благам;
– а імітатори ресурсів себе візуально, думками, поведінкою маркують;
– а любителі ресурсів збирають біля себе нересурсних і з них збирають ресурси, щоб їх закинути на рівень виживання;
– ресурсні віддаюють свої кошти ресурсним, щоб відчувати свої статуси ще більш винятково;
– щедрість з вигодою;
– очікування постійні;
– сприйняття, що належиш до спільноти обраних.

Що таке вільна людина?

Це людина, яка в кожну мить життя робить свій вибір, який вона погоджує з собою. Вільна людина не користується автоматичними діями, готовими напрацюваннями, готовими думками. Вільна людина шукає рішення тут і зараз. Вільна людина готова до того, що її думку, рішення, дії одні поділятимуть,а інші – ні. Вільна людина розуміє, що можуть бути втрати соціальних зв’язків з певними людьми. Вільна людина не переживає про статус, бо знає свій життєвий шлях і свої цінності. Вільна людина з повагою ставиться до людей, не залежно від переконань і підтримує позицію вільної людини, так і бажання обрати невільне життя. Вільна людина дозволяє собі вільно мислити, вільно уявляти і їй це подобається в інших людях.

Вільна людина не нав’язує і не придумує про інших людей чи людину співрозмовника, не знецінює людину, а спілкується з шанобливим ставленням до своїх кордонів та співрозмовника. Спостерігає за собою, легко контролює себе і приймає рішення щодо своїх змін чи задоволена результатом якісного спілкування, комфортного для обох сторін.

Вільна людина – не обов’язково бунтар, вона просто відкрита до безупинного пізнання світу, до життя тут і зараз, до співучасті активній чи пасивній свідомо.

Але невільництво – це і є колесо сансари. Допоки все довкола приймає рішення за людину, а людина – просто у ситуаціях, обставинах, залежностях, доти таке і життя – невільне. Куди подує вітер, туди і летітиме, а не знайде спосіб – полетіти туди, куди мрієш, щиро бажаєш.

Вийти з невільництва – це зняти ілюзії, залежності, стикнутися з відповідальністю, а це буде боляче спочатку, може, навіть дуже боляче, але потім розвивається зовсім інше життя – справжнє, щире і щасливе.

Автор: Ірина Новоставська
Джерело: Енциклопедія Щастя