Як наші потреби нас обманюють?

В потребах, як і в інших питаннях, людину плутають з дитинства. Наприклад, ось така порція в їжі, ось стільки разів на день, ось стільки води, ось стільки прогулянки, ось стільки сну, ось стільки руху, ось стільки справ, ось стільки знань, ось такі люди, ось такі стосунки, ось в цьому щастя, ось в цьому сенс життя.

І на все є однозначна відповідь.

Людина таким чином засвоює не свої потреби і стає їх заручником на все життя. Виникають залежності від людей, речей, обставин, ситуацій, ілюзій. Замість конструктиву, гармонійних взаємодій, драбинястий віз проблем.

Коли з’являється потреба, тобто звичка реакції, поведінки, думок, то вона укорінюється і вживається, або відбувається пошук її задоволення. Потреби не лише формуються в дитинстві, в дорослому віці мода, реклама, спільноти, авторитети постійно вносять оновлення у перелік потреб або навіть скасовують, видаляють потреби, які були. Скасування і видалення може бути також тих питань, які дійсно вам потрібні.

Але зауважте, коли ви кажете, що ви чогось не хочете, то таки під примусом норми, переконань вас таки до тої потреби схилять. Тобто комусь захотілось кави, а вам – ні, ви таки почнете ту каву пити. Вам десь хочеться залишитись, а людина, з якою ви прийшли, хоче йти, ви швидше за все підете.

Ви автоматично перейматимете чужі потреби.
1) Стало модно щось їсти та пити, а ви цього не бажаєте, але ж треба, бо це нові потреби, які кращі за ваші потреби.
2) Ви не любите подорожувати, дороги, але у вашому оточенні люблять, то таки і вас переконають.
3) Якщо ви естраверт, з вас робитимуть інтраверта, якщо інтраверт – екстраверта.
4) Якщо людині подобаються коти, її переконають завести собаку.

У вас інший стиль життя від вашого оточення і це як підказка, що вам будуть постійно нагадувати, що воно не таке. І в якийсь момент ви швидше за все приймете те життя, яке вам пропонує оточення, але не факт, що це принесе щастя і комфорт.

Окрім того, що формування потреб – хаотичний процес, так і їх задоволення – хаотичний процес. Бо відчувати невдоволення, дискомфорт через те, що ви незадовольнили не вашу потребу, це викрадення у себе часу на щасливе життя.

А як зрозуміти свої реальні потреби? Виписати, що дуже подобається, що наповнює і без чого взагалі важко обходитись і також виписати те, що приносить біль, невдоволення, жаль, сум від відсутності (швидше за все це і є чуже, але з часом, коли почнете на це зважати, зрозумієте).

Тож коли у вас чогось немає, починаєте забувати, що є і приносить радість просто тут та зараз. А коли ви щодня приймаєте реальність, приділяєте все більше часу улюбленим справам, які наповнюють, розвивають і ведуть вас по вашому винятковому шляху, ви дізнаєтесь про свої реальні потреби, їх задовольняєте крок за кроком, без надриву, а з натхненням, радістю, спокоєм, наповненням і відповідальністю.

Автор: Ірина Новоставська
Джерело: Енциклопедія Щастя