Як заплутати цінностями?

Інколи ще не встиг переступити поріг структури, а починається така синонімічна, дієслівна історія про цінності, глибини, інакшість, най-най-най переваги не те, що Всеукраїнського рівня, а навіть Міжнародного, від п’яти хвилин до планетарного, галактичного, космічного. Словом, на Марс, Місяць та інші планети є кому летіти і жити та ділитися досвідом з марсіанами та іншими інопланетянами.

Перше, чим намагаються спокусити – цінностями. Але, чи можна спокусити тим, що є у всіх. Адже цінності – це всього на всього ілюзія, яка зазвичай протилежна реальній ситуації, визначається діями, залишеними слідами.

Чи можуть бути цінностями корпоративні забавлянки, травматичний досвід, плюшечки спілкування, пайок, глибини духовні, інновації, якими прийнято таке враження називати все, що онлайн вискочило?

Тож з космосу на Землю доведеться вертатися.

Заплутали людей в павутинні, імітація діяльності через позитивні комунікаційні інструменти, але найголовніше – це сама структура і її цілі. І все одно від танців позитивістських доведеться вертатися в реальність. І от буденна робоча реальність – це і є ключова цінність структури. Виникнення, вирішення питань, реальна атмосфера і команда – це і є фундамент.

Якщо спитати сьогодні багатьох фахівців про різний досвід робочий, то багато з них скаже, що краще б того досвіду не було, що це не є цінністю, а радше – неприємними обставинами.

На корпоративні забавлянки та величезний обсяг спілкування зайняті люди небагато мають часу. За достойну оплату їжу вони самі придбають та самостійно обирають, як і куди їм розвиватися.

Цінність, яку пам’ятають фахівці назавжди – це повага до їх діяльності, ресурсу, досвіду, зусиль, шанобливе ставлення до здоров’я, це допомога і дійсно взаємодія, яка окрилює, коли відчуваєш міцний тил. Людські взаємини, засновані на взаєморозумінні, підтримці, готовності підстрахувати, сказати дякую, висловити слова захоплення діями. Повага магнетизує. Оплата праці день в день, авансом і премії – теж закарбовуються у пам’яті як історія доброчесності, щедрості, відповідальності.

Якщо вже на першій зустрічі звучить про обов’язки, очікування, результати, то можна одразу зрозуміти, що це стане вердиктом людини. Адже цінністю стане контроль людини, порівняння, критика, знецінювання, а не простір для досягнення найкращих результатів. Якщо немає простору для дихання, розвитку, сумнівно говорити про результати і перспективи.

Цінності – це лише штори. За ними криється реальність, яку відчути відразу майже нереально, хоча інтуїція, досвід можуть надавати підказки.

Але ключова цінність – це комфорт, повага, простір, ресурси, які дозволять розвиватися як фахівцю у структурі і достойно жити.

Автор: Ірина Новоставська
Джерело: Енциклопедія Щастя