Як зробити собі некомфортно?

0

Найпростіший рецепт – це некомфортно починати свій ранок і завершувати вечір перед сном. Зробити дискомфорт стилем життя – це перемога автомату «так треба» над відчуттями і переживаннями. Це запакувати себе в тару і вивести шнури для відведення комфортного мислення в архіви.

Стрес – підступний звір!

Приходить, коли не ждеш чи ждеш чи просто звик. Бо живеш в некомфорті, тут геп і та вся некомфортна система розвалюється через крихкий фундамент. Стрес відкриває всі дірки, які були красиво прикриті матеріалом, що розлетівся, і мало того, що після стресу треба зібратися, то ще й купу питань з нуля повирішувати. А питання можуть бути як здоров’я, так і розсіяності, так виникнення ланцюга невдалих ситуацій. Щось може зламатися, десь затримується процес і може настати безсилля.

Некомфорт – це такий обладунок, яким можна пишатися як хрестом життя, вічними валізами. Можна розповідати, як в некомфорті досягаєш надрезультатів і відповідальності, перфекціонізм та ідеалізм, уособлення себе надлюдиною.

Але некомфорт – це насправді недосягнення нічого. Бо тримати пляшку води в невдалій позиції – ризик виникнення калюжі.
А людина в некомфорті буде джерелом некомфортних ситуацій, обставин, результатів, процесів, спілкувань. І цей ланцюг можна за звичкою назвати великою місією цейтноту, праці, трудоголізму та іміджу.

Не висипатися? Прокидатися раніше і лягати пізніше? Слідкувати за досконалістю зовнішності? Встигати більше? Бігти швидше? Більшу кількість задач сотворити і контролювати? Пройти 10500 навчань? Більше фізично, емоційно, мислиннєво напружуватися? Більше давати роботи очам? Всі модні течії різних сфер практикувати? Маніакально перейматися результатами? Це дійсно сприяє тому, що ви собі запланували, уявили?

Втім ефективність людини починається з її комфорту та осмисленого персонального щоденного щастя. Це усвідомити, які фактори, обставини створюють дискомфорт і важливо їх змінювати поступово. Це створювати комфорт іншим людям, але орієнтуючись на свій досвід комфорту.

Тобто не може бути так, що іншим ви створили, а собою – пожертвували. Наприклад, ви відчуваєте, що дана розмова і зусилля понад силу, але пообіцяли, незручно, але все одно доведеться припиняти процес, щоб відновитися.

Доведеться вивчити себе, свою межу у різних питаннях, щоб казати “стоп” до, а не після ситуацій. Люди не завжди відчувають інших людей, а тим паче їм не властиво читати думки інших.

Люди в стані некомфорту більше покладають очікувань на інших людей, обманюючи себе. Не залежно в якому стані людина, інші люди такі, які вони є. Не озвучення своїх рамок і самопочуття – це далі підтримування стану некомфорту.

Варто розуміти, що некомфорт – це стиль життя, який довго пояснювався як особливість гарних людей. Але для того, щоб людина творила гарні справи, вона має відштовхуватися від своєї території комфорту. В комфорті гарних справ стає все більше і більше, масштабуються.

Автор: Ірина Новоставська
Джерело: Енциклопедія Щастя